Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Kongresové centrum Praha

adresa: Kongresový sál, Praha

Pohádkový výpravný muzikál pro celou rodinu

Kultovní filmová legenda ožije na jevišti Kongresového centra Praha a přinese spoustu scénických kouzel, magických triků a hlavně všechny hity ze slavné předlohy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. „Hajný je lesa pán“, „Dumky, žalky“, „Šupy dupy dup“ anebo „Pramen zdraví z Posázaví“ znovu zazní v romantickém příběhu, kde vládnou duchové a láska.

V ospalé vesničce Brtnice přijdou tamější ochotníci s nápadem. Před čtyřiceti lety se na jejich hradě natáčel slavný film Ať žijí duchové. Proč toho nevyužít a nesehrát známou hudební komedii v létě pod širým nebem? Ředitel školy sepíše divadelní adaptaci a požádá o pomoc studenty pražské DAMU. Přes počáteční nedůvěru mezi ochotníky a studenty vše spěje k očekávané premiéře. Romantický příběh se prolíná se skutečným životem. A tak se představitelka Leontýnky nakonec doopravdy zamiluje do kluka, který hraje Dlouhého Jendu, a rozpadající se zříceninu hradu Brtník zachrání místo skřítků tesařů tajemná šlechtična. Je živá, nebo je to duch? Hranice mezi reálným životem a pohádkou jsou tenčí než pavučina.

Výpravný rodinný muzikál Ať žijí duchové na motivy filmu Oldřicha Lipského přináší producenti muzikálu Mamma Mia! v divadelní adaptaci a režii Antonína Procházky. Choreografie Ivana Hannichová. Hudební nastudování Ondřej Soukup. Scénografie Daniel Dvořák. Kostýmy Roman Šolc.

V hlavních rolích se představí Jiří Korn, Jiří Langmajer, Roman Vojtek, Chantal Poullain, Adéla Gondíková, Michal Suchánek, Richard Genzer, David Gránský, Dana Batulková, Miroslava Pleštilová, Hana Holišová, Petra Vraspírová, Ivana Korolová, Václav Kopta, Miluše Bittnerová, Vladimír Kratina, Jaromír Dulava, Štěpánka Kresťanová, Zbyšek Pantůček a mnoho dalších.