Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Tipy na víkend #33/2016: Ochutnejte dobroty z borůvek nebo proběhněte duhou

Kulturní tipy a akce Praha

Čajovna pod širákem

Pokud si myslíte, že čaj je více než jen pytlík, který se vymáchá ve vroucí vodě, určitě si nenechte ujít 8. ročník festivalu Čajomír. Jedná se o mezinárodní akci čajového umění, která se koná v neděli pod širým nebem na Vyšehradě. Těšit se můžete na degustace, pokud se cítíte dostatečně zkušení, můžete se zapojit i do soutěže ve velké degustační hře.
Více informací zde

Prohlídka depa

Metro Kačerov asi znáte. A co takhle depo metra Kačerov? Vydejte se vstříc neobyčejnému zážitku a přijďte si v sobotu prohlédnout depo metra Kačerov. Odborná prohlídka vám představí veškerá zákoutí a nakonec se budete moct svézt historickou soupravou. Sraz je vždy pět minut před zahájením prohlídky - v 10:00 či 14:00 hodin před hlavní bránou depa.
Více informací zde.

Tajemství funkcionalistických vil

Vydejte se s Pražskou informační službou na vycházku komplexem funkcionalistických vil na Babě. Seznámíte se s historií domů z let 1932 - 1936, na jejichž stavbě se podíleli někdejší přední architekti. Začátek akce je v sobotu v 15:30 na autobusové zastávce U Matěje. Plné vstupné je 100, snížené 70. Více najdete zde.

Tipy na víkend Středočeský kraj

Festival na Okoři

Pod hradem Okoř se v sobotu uskuteční hudební festival. Vystoupí na něm například Bára Poláková, David Koller či kapely Jelen a Tata Bojs. Vstupenky můžete stále zakoupit a kompletní program najdete zde.

Tipy na víkend Moravskoslezský kraj

Borůvkové hody

V resortu Kopřivná v Malé Morávce budou hrát o víkendu prim kynuté borůvkové knedlíky. Již 14. borůvkové hody nabídnou speciality z celkem patnácti lokálních restaurací. V minulosti se na akci objevilo například i borůvkové pivo či koktejly, i letos se můžete těšit na nejrůznější dobroty. Více zde.