Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Vila Štvanice

Vila Štvanice
adresa: Ostrov Štvanice 858, Praha 7
kraj PRAHA
okres Praha 7

V pražské vile Štvanice vystoupí experimentální trio Thermal (Moor, Butcher, Lehn)

Večer plný bouřlivých vjemů se ponese v duchu alchymie odlišných zvukových vlastností klasického a elektronického nástroje. Vystoupení mezinárodního uskupení složeného z respektovaných muzikantů pohybujících se na poli volné improvizace, živé elektroniky a jazzu zaručeně přinese divákům nevšední zážitek.

Andy Moor - elektrická kytara
John Butcher – saxofon
Thomas Lehn - analogový syntezátor

Experimentální trio Thermal se poprvé představilo veřejnosti v Bruselu roku 2000. Od svého vzniku sestava odehrála řadu koncertů. Sled výbušných zvukových překvapení dosahujících až extatických účinků komponují v přímém přenosu muzikanti, kteří si již v rámci improvizační scény vybudovali zvučná jména.
Prvním z nich je Andy Moor, britský kytarista s bohatými zkušenostmi, známý např. ze svébytné nizozemské post rockové kapely The Ex. K výčtu kapel, se kterými spolupracoval, patří Kletka Red či Dog Faced Hermans. V roce 2001 založil label Unsounds, kde téhož roku trio vydalo své debutové album Thermal.
Britský saxofonista, improvizátor, skladatel a teoretik John Butcher posouvá hranice hry na nástroj podle jeho zvukových možností. Řadu vystoupení i nahrávek realizoval na neobvyklých místech v atypickém akustickém prostředí. Mimo jiné účinkoval v proslulé rakouské skupině improvizátorů Polwechsel.
Legendární mág analogových syntetizérů, skladatel, klavírista a performer Thomas Lehn před českým publikem vystupoval již vícekrát. V jeho osobitém hudebním jazyku se zrcadlí bohaté zkušenosti napříč nejrůznějšími styly a žánry. Lehn dokáže čarovat s širokou paletou nahodilých zvuků. Dlouhodobě vystupuje s experimentálními sestavami KONK PACK či MIMEO. Podílel se také na řadě multimediálních projektů.